מה הן הזכויות הרפואיות המגיעות לסרטן המעי הגס?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

זכויות רפואיות סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס ידוע בתור אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בעולם המערבי, ולמרבה הצער גם אחד המורכבים. גידולים סרטנייםזכויות רפואיות סרטן המעי הגס באזור המעי הגס עלולים להיות מאופיינים באחוזי תמותה גבוהים, במיוחד כאשר הבעיה אינה מאובחנת בשלבים מוקדמים. יש כאן צורך בהתמודדות שאינה פשוטה עבור האדם החולה ובני משפחתו, גם במישור הכלכלי.

על רקע האפשרות הסבירה בהחלט שסרטן המעי הגס יפגע ביכולת ההשתכרות של האדם (לעיתים עד אובדן מוחלט של כושר עבודה), וההוצאות הכספיות הגבוהות הכרוכות בטיפול בבעיה, יש לשאול מהן הזכויות הרפואיות והכספיות להן עשויים להיות זכאים החולים במחלה הקשה הזו.

אילו זכויות מגיעות לחולי סרטן המעי הגס במוסד לביטוח לאומי?

את הסקירה אנחנו מתחילים עם המוסד לביטוח לאומי, אולי הגורם המזוהה ביותר עם תחום הזכויות הרפואיות בישראל. בהתאם לדרגת החומרה של המחלה ולהשפעתה על חיי האדם, הוא עלול להיות זכאי לאחוזי נכות זמנית או קבועה. על פי אחוזי הנכות, צפויות להינתן זגויות דוגמת קצבת נכות כללית או רפואית, קצבת שירותים מיוחדים, קצבת ניידות, קצבת סיעוד ועוד. מכיוון שכל מקרה נשקל לגופו, יש לבחון את כלל הנסיבות שלו ולהיעזר במידת הצורך בחברות למימוש זכויות רפואיות, במשרדי עורכי דין בתחום וכן הלאה.

כדי להקל עוד יותר על מצבם הכלכלי של חולי סרטן המעי הגס, ייתכן מאוד שהם יהיו זכאים להנחה או לפטור מוחלט מתשלומי מס הכנסה (מעל 90% נכות). זאת לצד הנחות במיסוי עבור רכישות שונות, הנחות בארנונה (מעל 75% נכות), בחשבון המים, בשירותי הטלפון והתשתיות, בעמלות הבנקים ועוד. אם מוסיפים את כלל ההנחות האלה, אפשר להגיע לצמצום משמעותית בהוצאות המחייה של האדם, בלי קשר לאפשרויות לקבל סבסוד של הטיפולים הרפואיים אליה נתייחס מיד.

ואילו זכויות בריאותיות נוספות?

מכלול רחב של זכויות אחרות קשור באופן ישיר לטיפול הרפואי שהאדם החולה יכול לקבל במחלה. ברוב המקרים החולים בסרטן המעי הגס רשאים לבחור באיזה בית חולים יקבלו את הטיפול, מה שאינו מובן מאליו. סל הבריאות אף מעמיד את האפשרות לבצע בדיקות אבחנתיות חיוניות לסרטן המעי הגס בתשלום מוזל או אפילו ללא תשלום כלל.
בגזרת התרופות, יש בסל הבריאות תרופות שאינן כרוכות בתשלום השתתפות עצמית, או לחלופין כאלה שהוגדרה לגביהן תקרת גג של תשלום. את התרופות היקרות, שאינן נכללות סל הבריאות או בביטוחי קופות החולים, ניתן לסבסד לרוב דרך ביטוחי החיים והבריאות הפרטיים.

באשר לניתוחים, סל הבריאות כן כולל ניתוחים ייעודיים לסרטן המעי הגס במסגרת המוסדות הציבוריים. הבעיות הן היעדר אפשרות בחירת המנתח וזמינות נמוכה מאוד של תורים. מי שמעוניין לקבל את האפשרויות האלה, יוכל להיעזר בחלק מהמקרים בביטוחים המשלימים מטעם קופות החולים או במסגרת ביטוחי הבריאות, כאשר חובה שהטיפולים ייערכו במרכזים רפואיים או אצל מומחים הנמצאים בהסדר עם הקופה או חברת הביטוח. סבירות גבוהה שהחולה יהיה זכאי להחזרי נסיעות והוצאות עבור בתי מלון לטיפולים מטעם קופות החולים.

משרד הבריאות מספק זכויות נוספות בגזרת הטיפול התומך בחולי הסרטן, לרבות מימון חלקי של ההוצאות עבור אשפוז בית או אשפוז בהוספיס, סיוע נפשי לחולי הסרטן (דרך קופת החולים), טיפולי שיניים הניתנים לחולים המקבלים טיפולי הקרנות או כימותרפיה במקביל ועוד.

לקריאה נוספת:
סרטן המעי הגס והחלחולת – האגודה למלחמה בסרטן
Colorectal Cancer – Wikipedia
General Information about Colon Cancer
Colon Cancer (Colorectal Cancel( – MedicineNet

אולי יעניין אותך גם:

סובלים מגידול שפיר במוח? אתם לא לבד, אלו הזכויות הרפואיות שמגיעות לכם