זכויות מלצרים

רבים מהמלצרים בישראל הינם אנשים אחרי שירות צבאי, סטודנטים ואנשים שנמצאים בין עבודות. אלה הם אנשים צעירים אשר מבקשים להתפרנס בכבוד מעבודה זמנית עד שימצאו עבודה קבועה.

עבודת המלצרים אינה קלה כלל וכלל. זוהי עבודה במשמרות, רוב השעות הם עומדים על הרגליים, לא פעם הם נאלצים לשלם קנסות על שבירת כלים, הם נאלצים להשלים חסרים שבקופה, משכורתם תלויה לרוב בטיפים, משמרותיהם מקוצצות, הם נקראים למשמרות בלתי צפויות ומיד לאחר מכן משחררים אותם, והמעסיקים נמנעים מלהפריש עבורם כספים לפנסיה.

 המעסיקים – בעלי בתי הקפה או המסעדות, מפרים לא פעם את הזכויות המגיעות למלצרים על פי החוק, תוך כדי ניצול חולשתם. מלצרים רבים אינם מגישים תלונות על המעסיקים על שלא הקפידו לשמור על זכויותיהם, מתוך פחד שמא אין כל סיכוי להצליח לעמוד מולם, והדבר ייחשב בעיניי המעסיק כשלילי, והם יפוטרו.

זכויות מלצרים בנושא טיפים

לאחר שיצא החוק המחייב את המעסיקים לשלם למלצרים משכורת בסיסית ללא כל קשר לטיפים הניתנים על ידי באי המקום (הטיפים מהווים את הכנסתם הישירה של המלצרים), רבים מהם עושים כן, אך גם יש כאלה שעוברים על החוק. אותם מעסיקים עורכים רישום מסודר של הטיפים השייכים למלצרים לצורך הפרשת כספים גם לעובדי הבר וגם לעובדי המטבח. זוהי פעולה אסורה בהחלט על פי החוק.

ישנם מעסיקים שלוקחים את הטיפים לקופה האישית שלהם ולאחר מכן באים בחשבון עם המלצרים. כך נהנים המעסיקים מהטיפ. החוק מגן על המלצרים ומאלץ את המעסיקים לעמוד בתנאים מסוימים כדי שתופעה כזאת לא תתרחש. הדבר מתבצע באופן הבא: המעסיק והמלצר צריכים לחתום על הסכם העסקה מסודר שכולל במפורש הוראה לדרך הטיפול בהכנסות המגיעות מהטיפים, תיעוד התשלומים, האופן בו יחולקו הסכומים, הבטחת מתן זכויות סוציאליות, דמי ביטוח לאומי ותשלומי מס. חשוב לדעת כי בשום מקרה המעסיק לא רשאי לנכות את סכומי הכסף שהגיעו לידיו מהטיפים השייכים למלצרים.

תשלום שכר מינימום יחד עם טיפים

בית הדין הארצי לעבודה קבע כי אם טיפ שנמסר למלצר ולא עבר דרך הקופה, הוא לא ייחשב כשכר עבודה, מכיוון שבצורה זו לא ניתן לפקח על תשלום שכר מינימום המגיעה למלצרים, מה שפוגע בגביית המס. אם הטיפ ניתן ישירות לידיו של המלצר, המעסיק חייב לשלם לו בנוסף שכר שלא יהיה פחות משכר המינימום המקובל. אם הטיפ עובר דרך הקופה ויש רישום ופיקוח, הוא ייחשב כחלק משכרו של המלצר.

עבודה בשעות נוספות

החוק קבע כי מלצרים יעבדו שמונה שעות בכל משמרת. על כן, זכות המלצרים לקבל תוספת שכר עבור כל שעה נוספת. התגמול אותו יקבלו המלצרים הוא 125% משכר שעת עבודה רגילה במידה שהם נשארים שעתיים נוספות. עבור השעה השלישית והלאה, המלצרים יקבלו 150% משכר שעת עבודה.

חוסר בקופה ושבירת כלים

מעסיקים רבים נוטים לדרוש ממלצר בעל נגישות לקופה שבה התגלה כי חסר כסף, להשלים את הסכום. כמו כן, נדרשים המלצרים לשלם בעבור כלים שנפלו מידיהם ונשברו. החוק קבע כי המעסיקים לא ינכו משכר המלצרים בגלל נזקים שנגרמו.

הפרשה לפנסיה

ההפרשה לפנסיה זו זכות חשובה מאוד ואף הכרחית של המלצרים. על המעסיק להפריש כספים לקרן הפנסיה, בתנאי שהמלצרים מעל גיל 20 לנשים ו- 21 לגברים. הזכאות לפנסיה תהיה לאחר שישה חודשי עבודה.

קיצור משמרות

מעסיקים מחויבים לשלם למלצרים שכר מלא עבור המשמרות כפי שנקבעו מראש בסידורי העבודה, במקרה בו המעסיקים קיצרו או ביטלו אותן לגמרי.

ראו גם:

זכויות עובדי חברות ניקיון

תוכן עניינים
Picture of דימה
דימה

דימה אחד ממייסדי האתר. מעל 10 שנות ניסיון בתחום